Orion 310
Zobacz zdjęcia

Orion 310

ikonka gwarancja ikonka jakość
Tania łódka dla wędkarzy o sprawdzonych walorach funkcjonalnych. Orion to łódka o tradycyjnym wąskim kadłubie.

Wąski kadłub Oriona z owalnym dnem sprawia, że dobrze zachowuje się na fali i na rzekach.

Orion w standardzie jest bardzo skromnie wyposażony ponieważ główną zaletą tej łódki jest jej cena.

Niska waga łodzi umożliwia napędzanie tej łódki małymi silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Łódka jest często wybierana przez wędkarzy lubiących samotne wypady na ryby. Niska waga łodzi sprawia, że wiosłowanie nie powinno sprawiać problemów nawet osobom w podeszłym wieku.

Konstrukcja

Tradycyjny owalny kształt dna łodzi umożliwia pływanie w różnych warunkach pogodowych na rzekach i jeziorach.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zaparcie przy wiosłowaniu oraz stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa D. Łódka zaprojektowana do pływania po małych jeziorach, rzekach i kanałach, w warunkach wiatru do 4 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 0,5 metra.

Wyposażenie:

Łódka posiada dwa dulki do mocowania wioseł i poręczny schowek na rufie. Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 310.00m
Szerokość: 125.00m
Waga: 70kg
Max. obciążenie (załoga): 3 osób
Moc: 3HP
Kategoria projektowa: D