Posejdon 440
Zobacz zdjęcia

Posejdon 440

ikonka gwarancja ikonka jakość ikonka sprzedaz ikonka sprzedaz
Najpopularniejsza łódka wśród wędkarzy. Zabiera na pokład aż 6 osób. Idealna na wypad z kolegą na ryby. Wędkując w dwie osoby mamy jeszcze dużo miejsca na sprzęt wędkarski i złowione ryby.

Posejdon to łódka motorowa o uniwersalnym kadłubie, która bardzo dobrze sprawdza się jako łódź wiosłowa i motorowa. Z myślą prawdziwych żeglarzach stworzony został dodatkowo model łodzi z kokpitem sterowniczym. Wersja ta dostępna jest również w naszej ofercie.

Łódź można również napędzać silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Łódka stworzona z myślą o wędkarzach i turystyce wodnej. Duża i przestronna, nadaje się do pływania z wiosłami lub z silnikiem motorowym.

Duża łódka pozwala na wycieczki rekreacyjne w większym gronie. Łódka może zabrać na pokład aż 6 osób.

Konstrukcja

Owalny kształt dna łodzi umożliwia pływanie na wzburzonej wodzie. Dobrze wyprofilowany kadłub przecina fale umożliwiając wygodne pływanie za pomocą wioseł lub silnika motorowego.

Łódka posiada jedną ławeczkę w środku łodzi oraz miejsca do siedzenia na dziobie i rufie łodzi.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zaparcie przy wiosłowaniu oraz stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa C. Łódka zaprojektowana do pływania po wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, w warunkach wiatru do 6 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 2 metrów.

Motorówka przystosowana jest do przewożenia maksymalnie 6 osób. Pokład posiada miejsca siedzące z przodu łodzi oraz tylnej, gdzie zasiada sternik. Przednia część siedzeń umożliwia, za pomocą dodatkowych elementów, zabudowę tworząc „pokład słoneczny” do leżenia lub opalania się.

Wyposażenie:

Łódka posiada dwa dulki do mocowania wioseł. Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Posejdon wyposażony został w dwa przestronne schowki na dziobie i rufie łodzi.

Łódka wyposażona została w 4 uchwyty ułatwiające przenoszenie i cumowanie łódki. Standardowym przeznaczeniem relingów jest przytrzymywanie się podczas pływania na łódce.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 4.40m
Szerokość: 1.80m
Waga: 200kg
Max. obciążenie (załoga): 6 osób
Moc: 20HP
Kategoria projektowa: C