Vir M470
Zobacz zdjęcia

Vir M470

ikonka gwarancja ikonka jakość
Jeśli szukasz motorówki w dobrej cenie i o dużej funkcjonalności to powinieneś zainteresować się tym modelem. Vir posiada kokpit sterowniczy z kierownica jak przystało na motorówkę i może być napędzany silnikami już o mocy od 5 KM.

Vir to podstawowa motorówka wyposażona w kokpit z kierownicą do sterowania silnikiem.

Model ten łączy w sobie cechy motorówki i łodzi wiosłowej. Dno łodzi łączy w sobie walory dna motorowego z zaostrzonym dnem dziobu umożliwiając motorówce wchodzenie w ślizg oraz dna znanego z łodzi wiosłowych o lekko owalnym kształcie. Sprawia to, że łódkę można napędzać z powodzeniem małym silnikiem jak na łódki motorowe o mocy od 5 KM.

Łódź można również napędzać silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Vir to motorówka stworzona z myślą o turystyce umożliwiająca bardzo ekonomiczne rekreacyjne pływanie.

Bardzo przestronny pokład umożliwiający zabranie aż 6 osób świetnie nadaje się na rodzinne lub w gronie znajomych wycieczki po rzekach i jeziorach.

Dodatkowe wyposażenie umożliwiające stworzenie „pokładu słonecznego” do leżenia lub opalania się, pozostawia już tylko naszej fantazji pomysły na spędzanie letnich wieczorów.

Konstrukcja

Vir posiada wyprofilowane dno z zaostrzonym dziobem, którym przecina fale. Kształt dna znany z motorówek posiada świetne parametry pływania. Motorówka umożliwia pływanie ekonomiczne i szybsze z zastosowaniem silnika motorowego.

Motorówka przystosowana jest do przewożenie maksymalnie 6 osób. Pokład posiada miejsca siedzące z przodu łodzi oraz tylnej gdzie zasiada sternik. Przednia część siedzeń umożliwia za pomocą dodatkowych elementów zabudowę tworząc „pokład słoneczny” do leżenia lub opalania się.

Model Vir posiada kokpit sterowniczy ułatwiający sterowanie silnikiem. Tańszą wersją łódki o tym samym kadłubie bez kokpitu sterowniczego jest Wega.

Ze względu na wagę łodzi do przenoszenia jej należy używać specjalnych wózków.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa C. Łódka zaprojektowana do pływania po wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, w warunkach wiatru do 6 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 2 metrów.

Wyposażenie:

Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Vir wyposażony został w dwa przestronne i poręczne schowki. Łódka posiada dodatkowy schowek na kotwicę na dziobie.

Łódka wyposażona została w 4 uchwyty do przytrzymywania się podczas pływania.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 470.00m
Szerokość: 180.00m
Waga: 250kg
Max. obciążenie (załoga): 6 osób
Moc: 25HP
Kategoria projektowa: C