Wega 470
Zobacz zdjęcia

Wega 470

ikonka gwarancja ikonka jakość
Jeśli szukasz motorówki w dobrej cenie i o dużej funkcjonalności to powinieneś zainteresować się modelem Wega lub Vir. Model Wega jest wersją motorówki bez kokpitu sterowniczego.

Wega to podstawowa motorówka bez kokpitu sterowniczego. W tym modelu możliwe jest jedynie bezpośrednie sterowanie silnikiem.

Model ten łączy w sobie cechy motorówki i łodzi wiosłowej. Dno łodzi łączy w sobie walory dna motorowego z zaostrzonym dnem dziobu umożliwiając motorówce wchodzenie w ślizg oraz dna znanego z łodzi wiosłowych o lekko owalnym kształcie. Sprawia to, że łódkę można napędzać z powodzeniem małym silnikiem jak na łódki motorowe o mocy od 5 KM.

Łódź można również napędzać silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Wega to motorówka stworzona z myślą o turystyce umożliwiająca bardzo ekonomiczne rekreacyjne pływanie.

Bardzo przestronny pokład umożliwiający zabranie aż 6 osób świetnie nadaje się na rodzinne lub w gronie znajomych wycieczki po rzekach i jeziorach.

Dodatkowe wyposażenie umożliwiające stworzenie „pokładu słonecznego” umożliwiającego leżenie lub opalanie się pozostawia już tylko naszej pomysłowości na spędzanie letnich dni i wieczorów.

Konstrukcja

Wega posiada wyprofilowane dno z zaostrzonym dziobem, którym przecina fale. Motorówka umożliwia pływanie ekonomiczne i szybsze z zastosowaniem silnika motorowego.

Motorówka przystosowana jest do przewożenia maksymalnie 6 osób. Pokład posiada miejsca siedzące z przodu łodzi oraz tylnej gdzie zasiada sternik. Przednia część siedzeń umożliwia za pomocą dodatkowych elementów zabudowę tworząc „pokład słoneczny” do leżenia lub opalania się.

Droższą wersją tej motorówki o tym samym kadłubie jest model Vir, który posiada kokpit sterowniczy ułatwiający sterowanie silnikiem.

Ze względu na wagę łodzi do przenoszenia jej należy używać specjalnych wózków.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa C. Łódka zaprojektowana do pływania po wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, w warunkach wiatru do 6 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 2 metrów.

Wyposażenie:

Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Model Wega wyposażony został w dwa przestronne schowki. Łódka posiada dodatkowy schowek na kotwicę na dziobie.

Łódka wyposażona została w 4 uchwyty do przytrzymywania się podczas pływania.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 470.00m
Szerokość: 180.00m
Waga: 250kg
Max. obciążenie (załoga): 6 osób
Moc: 25HP
Kategoria projektowa: C