Voyager M420
Zobacz zdjęcia

Voyager M420

ikonka gwarancja ikonka jakość
Voyager to wersja motorowa najpopularniejszej łódki dla wędkarzy Pionier. Voyager jest dodatkowo wyposażona w kokpit sterowniczy ułatwiający sterowanie silnikiem.

Voyager to łódka motorowa o bardzo uniwersalnym kadłubie, który znakomicie nadaje się do wiosłowania oraz napędzania silnikiem motorowym.

Model ten posiada kokpit sterowniczy i jest rozszerzeniem popularnego modelu łodzi wiosłowej Pionier.

Łódź można również napędzać silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Łódka stworzona z myślą o wędkarzach. Duża i przestronna, nadaje się do pływania z wiosłami lub z silnikiem motorowym.

Duża łódka pozwala na wycieczki rekreacyjne w większym gronie. Łódka może zabrać na pokład aż 6 osób.

Konstrukcja

Owalny kształt dna łodzi umożliwia pływanie na wzburzonej wodzie. Dobrze wyprofilowany kadłub przecina fale umożliwiając wygodne pływanie za pomocą wioseł lub silnika motorowego.

Łódka posiada dwie ławeczki w środku łodzi oraz miejsca do siedzenia na dziobie i rufie łodzi.

Model Voyager posiada kokpit sterowniczy ułatwiający sterowanie silnikiem. Tańszą wersją łódki o tym samym kadłubie jest Pionier.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zaparcie przy wiosłowaniu oraz stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa C. Łódka zaprojektowana do pływania po wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, w warunkach wiatru do 6 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 2 metrów.

Wyposażenie:

Łódka posiada dwa dulki do mocowania wioseł. Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Voyager wyposażony został w dwa przestronne schowki na dziobie i rufie łodzi.

Łódka wyposażona została w 4 uchwyty ułatwiające przenoszenie i cumowanie łódki. Standardowym przeznaczeniem relingów jest przytrzymywanie się podczas pływania na łódce.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 420.00m
Szerokość: 175.00m
Waga: 150kg
Max. obciążenie (załoga): 6 osób
Moc: 8HP
Kategoria projektowa: C