Galileo 390
Zobacz zdjęcia

Galileo 390

ikonka gwarancja ikonka jakość
Galileo to bardzo uniwersalna łódka, przestronna a przy tym o umiarkowanej wadze. Można być napędzana zarówno wiosłami jak i silnikiem motorowym.

Galileo jest modelem pośrednim pomiędzy modelem Venus a Pionier. Łączy walory obu modeli. Posiada lekko owalny kształt dna, dzięki czemu dobrze zachowuje się na fali a przy tym łódka jest też bardzo stabilna.

Umiarkowana waga łodzi umożliwia również napędzanie tej łódki małymi silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Galileo zaprojektowany został z myślą o uniwersalnym zastosowaniu.

Z powodzeniem może być używana przez wędkarzy jak i do rekreacji. Jej umiarkowana waga sprawia, że nikt nie powinien mieć problemów z wiosłowaniem.

Konstrukcja

Łódka o lekko owalnym dnie jest stabilna na spokojnych akwenach oraz dobrze zachowuje się na fali. Galileo posiada 4 miejsca siedzące.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zaparcie przy wiosłowaniu oraz stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa D. Łódka zaprojektowana do pływania po małych jeziorach, rzekach i kanałach, w warunkach wiatru do 4 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 0,5 metra.

Wyposażenie:

Łódka posiada dwa dulki do mocowania wioseł. Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Galileo wyposażony został w dwa poręczne schowki na dziobie i rufie łodzi.

Łódka wyposażona została w 4 uchwyty ułatwiające przenoszenie i cumowanie łódki. Standardowym przeznaczeniem relingów jest przytrzymywanie się podczas pływania na łódce.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 390.00m
Szerokość: 147.00m
Waga: 120kg
Max. obciążenie (załoga): 4 osób
Moc: 8HP
Kategoria projektowa: D