Venus 360
Zobacz zdjęcia

Venus 360    Zobacz w sklepie

ikonka gwarancja ikonka jakość
Venus to bardzo stabilna łódka przeznaczona do rekreacyjnego pływania. Na pokład zabiera 4 osoby i idealnie nadaje się na wycieczki z dziećmi.

Venus to mała i poręczna łódka o niskiej wadze. Wiosłowanie tym modelem nie powinno sprawić problemu nawet kobiecie.

Niska waga łodzi umożliwia również napędzanie tej łódki małymi silnikami elektrycznymi. Stosowanie cichych silników elektrycznych jest obowiązkowe na akwenach objętych strefą ciszy.

Przeznaczenie

Łódka zaprojektowana została z myślą o wodnych wycieczkach z dziećmi. Venus jest łódką o podwyższonej stabilności dzięki zastosowaniu płaskiego dna. Wiercące się urwisy nie przewrócą tej łódki a na łódce można nawet bezpiecznie stać.

Możliwość stawania na łódce wykorzystywana jest przez wędkarzy do spiningowania.

Konstrukcja

Łódka o płaskim dnie jest bardzo stabilna na spokojnych akwenach umożliwiając bezpiecznie stanie. Venus posiada 4 miejsca siedzące.

Dwupłaszczyznowa konstrukcja dna łodzi sprawia, że łódka jest niezatapialna i posiada element wypornościowy w dnie łodzi rozłożony równomiernie na całej długości.

Łódka posiada płaską podłogę o gładkiej powierzchni ułatwiając utrzymanie łódki w czystości. Płaska podłoga w łódce to stabilniejsze zaparcie przy wiosłowaniu oraz stabilniejsze zachowanie łódki przy przemieszczaniu się.

Kategoria projektowa D. Łódka zaprojektowana do pływania po małych jeziorach, rzekach i kanałach, w warunkach wiatru do 4 stopni w skali Beauforta i przy fali o wysokości do 0,5 metra.

Wyposażenie:

Łódka posiada dwa dulki do mocowania wioseł. Knagi do wiązania umieszczone są na dziobie i na rufie łódki.

Venus wyposażony został w dwa poręczne schowki na dziobie i rufie łodzi.

Na rufie umieszczony został korek umożliwiający spuszczenie wody pod pokład a po wyjęciu łódki na brzeg wypuszczenie wody na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nadmierne używanie tej funkcji może obniżyć parametry pływalności łodzi.
Dane techniczne:
Długość: 360.00m
Szerokość: 130.00m
Waga: 80kg
Max. obciążenie (załoga): 4 osób
Moc: 5HP
Kategoria projektowa: D